Від неробства до вигоряння: скільки потрібно працювати насправді?

Відсутність роботи може боляче вдарити по самооцінці. Але і зайва завантаженість загрожує  самому  співробітнику, так і роботодавцю. Нижче надано кілька цікавих фактів досліджень.

Яка зайнятість ідеальна?

Вчені з’ясували, що людині досить одного робочого дня на тиждень, щоб відчувати, що у нього є цілі в житті і відчувати свою приналежність до колективу. Звичайно економіка не витримає, якщо всі почнуть працювати в такому режимі, тому розслаблятися не варто. Однак і до переробок краще не доводити: виснажені співробітники не можуть реалізувати весь свій потенціал, зате починають частіше поглядати в бік інших роботодавців.

Яка кількість робочих годин ідеальна?

Велике дослідження про взаємозв’язок кількості робочих годин і продуктивності випустив в 2014 році економіст Стенфордського університету Джон Пенкейвел.

Він порівняв працівників початку XX століття з нами і прийшов до висновку, що сьогодні зосередженість на завданню значно важливіше для співробітника, ніж в минулому, при цьому вона починає сильно погіршуватися після 6 годин роботи в день і 40 годин на тиждень.

Як тривалість робочого дня впливає на наше здоров’я?

У 2017 році австралійські медики опублікували дослідження, засноване на опитуванні близько 8 000 працюючих людей. Вчені прийшли до висновку, що робочий тиждень, що триває більше 39 годин, шкодить психічному і фізичному здоров’ю. Для жінок, які до того ж виконують всю роботу по дому, і зовсім встановлюють планку робочого тижня в 34 години. Інше дослідження, відкрило таку закономірність: люди, що працюють більше 55 годин на тиждень, на 33% частіше страждають від інсульту і на 13% частіше – від ішемічних хвороб.

Дослідження ліні

Використавши результати опитування The American Time Use Survey, вчені виявили, що співробітники в середньому байдикують 34 хвилини в день. Здається, що це не так багато. Але коли економісти відняли з результатів відсоток людей, які стверджували, що вони взагалі не відволікаються в робочий час, цифра збільшилася до 50 хвилин. Одна половина цього часу йшла на обід, друга – на дозвілля.

Висновок: Тобто від скорочення робочого дня продуктивність не знизиться (звичайно, тільки в тих сферах, де це можливо). Такі експерименти вже проводять кілька країн: Швеція, Китай, Японія. Ми ж звикли мислити по-іншому, чим більше працюємо (працює співробітник), тим краще.

Насправді, значення має не тривалість робочого дня, а то, як ми його структоруємо.

Menu