Мислення зростання: як розвинути цей навик і навіщо?

Приблизно 20% співробітників компанії сприймають невдачі в роботі, як додаткову мотивацію. У таких людей розвинений growth mindset – мислення зростання.

Решта 80% – люди з fixed mindset – усталеним, фіксованим мисленням. В роботі обходять гострі кути: беруться за добре знайомі завдання, які не пробують нові і не готові навчатися. Працюють «по накатаній».

Сьогодні я розповім про те, як зробити мислення зростання частиною корпоративної культури колл-центру, і навіщо це потрібно.

Як працює мислення зростання?

Відмови, негатив, заперечення – частина роботи співробітників колл-центру. Одні, почувши відмову, приймають невдачу як даність. Інші – як стимул прокачати скіли. Перші вважають, що дар переконання і красномовство даються нам від народження. Другі впевнені, що це навички, які можна і потрібно розвивати!

Ось так працюють різні типи мислення. Звичайно, ви хочете бачити в своїй команді якомога більше співробітників з growth mindset. Хороша новина: розвинути командне мислення зростання цілком реально.

Як привчити мозок думати вгору?

Крок 1. Корпоративне навчання

Семінари, лекції, тренінги підвищують професіоналізм співробітників і їх самооцінку. Працівники з growth mindset отримують ідеї і мотивацію для подальшого розвитку. Співробітники з fixed mindset – нові знання та інструменти для роботи.

Крок 2. Особистий приклад

Ніщо не переконує людей краще, ніж живий приклад. Подумайте, чи є у вашій компанії співробітники, які домоглися своїй посаді не за допомогою таланту і вроджених навичок, а завдяки практиці і наполегливій праці. Запропонуйте їм стати негласним ментором в компанії і на власному прикладі пояснити, як працює мислення зростання, і які можливості доступні тим, хто готовий виходити за рамки.

Крок 3. Психологічна допомога

Дуже складно повернути мозок в зворотну сторону. Сприймати критику, як мотивацію. Невдачу, як етап розвитку. У цьому допоможе штатний психолог. Його завдання донести співробітникові колл-центру, що невдачі – це проміжний етап, а не кінець всьому. Досвідчений психолог зможе налаштувати правильний внутрішній діалог, позбавити від страху невдач, долати особисті блоки, рости і розвиватися всередині компанії.

Ось три ради тим, хто хоче розвинути корпоративний growth mindset. Але мушу зауважити, що розвиток мислення зростання – це, перш за все, індивідуальна робота.

Тема growth mindset добре розкрита в роботах професора психології Стенфордського університету Керол ДВЕК:

  • Mindset: Changing The Way You Think To Fulfil Your Potential.
  • Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіху.

Рекомендую до прочитання вам і вашим співробітникам!

Menu