Чому новачки йдуть частіше

Якщо ви вже зіткнулися з проблемою, коли новачки не затримуються довше 1-2 місяців, не поспішайте звільняти HR. Можливо, причини криються всередині самої компанії і варто переглянути деякі аспекти роботи, а ще – чесно поговорити з колективом.

Чи не опрацьована система адаптації нових співробітників

Всім знайоме відчуття незручності на новому місці. Крім робочих питань, новий співробітник відчуває психологічний дискомфорт. За умови грамотної системи адаптації, новачок увіллється в колектив вже через 1-2 тижні. В іншому випадку, процес може затягнутися, і тоді є ймовірність, що вже до кінця місяця на вашому столі з’явиться заява на звільнення.

Досвідчений наставник, який займається адаптацією нових співробітників, повинен глибоко розбиратися не тільки в особливостях робочого процесу, але і бути непоганим психологом. Професійне і доброзичливе наставництво – один з найбільш працюючих інструментів по утриманню нових кадрів в компанії. Не нехтуйте ними. Виділіть в колективі людину, відповідальну за адаптацію співробітників і вибудовування у них позитивного ставлення до компанії.

Очікування – реальність

Завищені очікування, що не відповідають дійсності, призводять до швидкого вигорання новачків. Потенційний здобувач розглядає роботу в колл-центрі, як «незапорошену». На ділі ж: високий темп роботи, сотні щоденних дзвінків, спілкування з людьми, переговори, робота з негативом – і все це за чітким графіком і постійним контролем.

Промовляти покроковий план роботи, обговорювати ризики і бонуси варто ще на етапі співбесіди. Це вбереже кандидата від розчарування, вас – від необхідності шукати нового.

Відсутність мотивації і перспектив

Одна з причин швидкого вигорання серед новачків. Система мотивації не повинна бути односторонньою. Наприклад, тільки матеріальної або, навпаки, нематеріальної.

Матеріальна мотивація у вигляді конкурентної заробітної плати, системи грошових бонусів і заохочень працює тільки перші місяці. Після – сприймається як належне. Нематеріальна мотивація не має терміну придатності і актуальна завжди. На утримання співробітників працюють корпоративи, привітання зі святами, виїзні заходи, групові тренінги та навчальні семінари.

При цьому новачкові важливо розуміти, що це не межа і у нього є реальна перспектива росту. У цьому ключі добре працюють наочні кейси діючих співробітників керівної ланки.

Недоброзичливе ставлення з боку колективу

Соціальна адаптація – процес двосторонній. Зрозуміло, що новачкові доводиться складніше, але не варто забувати і «старожилів» колективу, для яких поява нових облич може стати стресовою ситуацією. Небажання з боку колективу (нехай і не завжди явне) приймати до своїх лав нових людей вимагає негайного реагування і корекції. Заздалегідь інформуйте своїх співробітників про прихід нової людини. Нагадуйте діючим співробітникам, що вони – обличчя компанії і відображення корпоративної культури. А також не забувайте мотивувати їх бонусами за Баддінг і допомогу в адаптації новачків. Перші 45 днів роботи найважливіші для новачка в ухваленні рішення: залишитися працювати в компанії або покинути її. Опрацюйте всі етапи онбордінга співробітника, замотивуйте його і допоможіть влитися в колектив. І тоді вам не доведеться шукати нового.

Menu